fotogalerie             kontakty             odkazy                 

UmweltBildungAustria - Grüne Insel

Obecně prospěšný spolek se sídlem ve WienerNationalparkCampLobau (Vídeňský národní park - kemp Lobau) nabízí rozmanité programy v přírodě pro mateřské školky, školy a školní družiny, stejně jako pro rodiny a seniory na téma výchova ke vztahu k přírodě a organizace volného času.

 

 

 

KinderNationalparkCamp

 

 Příroda, táborák, hvězdná obloha … to jsou vzpomínky na dětství, které v sobě neseme celý život. To, že se děti dozvědí o přírodě, kolektivu i o sobě samých nejvíc při napínavém zážitku ve volné přírodě, zjistíte často s potěšením až o mnoho let později!

 

 

 

  

 

XploreNatureCamp

 

Napínavý a pestrý program v přírodě nabízí mládeži konkrétní nahlédnutí do biologické různorodosti ekologie lužního lesa, řešení logických úloh v kreativní řemeslné práci v přírodě, i podněty k nekonfliktní týmové práci.

 

 

 

 

Green Tours Lobau

 

Inspirující, zážitkově orientované putování přírodou se zkušenými pedagogy, kteří dobře znají prostředí, zprostředkuje účastníkům přímo v Nationalpark Donau-Auen (Národní park Podunajských luhů) bezprostřední dojem z mnohotvárné a okouzlující krásy našeho chráněného světa rostlin a zvířat!

 

 

 

 

 

Umweltstation HonigbienenHotel

 

Ve stanici 'Umweltstation HonigbienenHotel' (Hotel medonosných včel) se dozvíte důležité a fascinující věci o podstatě a činnosti tohoto jedinečného hmyzu. Při pozoruhodném sledování čilého vnitřního života v úlu máte možnost pochutnat si na čerstvém medu!

 

 

 

 

Wetterstation Atmos  

 

V centru zájmu je zkoumání meteorologických a astronomických jevů metodou hry i učení se pomocí hledání a bádání. Výuka přímo na obloze je snem mnoha pedagogů. V Atmosu jsme o krok blíž, neboť … „Oblaka jsou zde a můžeme v nich číst!“

 

 

 

 

 

ForscherStudio KidsLab

 

Atraktivní vzdělávací zařízení pro životní prostředí na pláži koupaliště Gänsehäufel zve zvídavé děti a mládež, zajímající se o přírodní vědy, k hravým a vzrušujícím experimentům v rámci napínavého výzkumného workshopu v nové dětské laboratoři v 'AquaScope'.

 

 

 

 

ErlebnisBiotop Libella

 

'ErlebnisBiotop Libella' na pláži koupaliště Gänsehäufel se v posledních letech velmi dobře osvědčil jako vzdělávací zařízení pro životní prostředí. Zájemci zde při pozorování tůní, okolního cvrlikání i mikroskopování, objeví život ve vodě i u vody Starého Dunaje.

 

 

 


ErlebnisBiotop Aquarena

 

Přímo na břehu revitalizovaného potoka Liesingbach horlivě zkoumáme tůně a mikroskopujeme! Poznáváme zvířata u vody i ve vodě z bezprostřední blízkosti. V ozdobném skleněném pavilonu na Biskupském náměstí (Bischofplatz in Favoriten) se dozvíme podstatné věci o ekologii tekoucích vod.

 

 

 

 

GrüneInselCamp

 

Opékat brambory u táboráku, bydlet ve srubu, stavět vor, vesele se smát, nocovat ve stanu s kamarády, o tom sní děti o letních prázdninách! Zkušení a vždy dobře naladění pedagogové, specialisté na pobyt v přírodě, se věnují dětem celý den a nabízejí jim pestrý a aktivní program.

 

 

 

 

Young European Solidarity

 

Mladí lidé z 35 evropských států již navštívili NationalparkCampLobau! Evropské děti a mládež se společně zabývají výhledy do budoucnosti pro ekologickou, sociální a kulturně pestrou Evropu.

Version 1.4